Rajoni

‘E thirra, i thashë vëllai im a je mirë’, motra e gazetarit të ekzekutuar në Greqi tregon se kohët e fundit diçka e shqetësonte

Motra dhe xhaxhai i tij folën për fëmijërinë dhe ëndrrën e tij për t'u bërë gazetar, duke kërkuar përgjigje për ekzekutimin.
Featured image of article: ‘E thirra, i thashë vëllai im a je mirë’, motra e gazetarit të ekzekutuar në Greqi tregon se kohët e fundit diçka e shqetësonte George Karaivaz

GREQI– Dëshmi të reja kanë dalë në dritë mbi vrasjen e gazetarit të njohur grek George Karaivaz.

Motra dhe xhaxhai i tij folën për fëmijërinë dhe ëndrrën e tij për t’u bërë gazetar, duke kërkuar përgjigje për ekzekutimin.

Sipas mediave greke, motra e tij u shpreh se ai kohët e fundit dukej tepër i shqetësuar dhe shumë i mendueshëm.

‘E thirra, i thashë vëllai im a je mirë? Ai më tha se jam mirë… nuk kam asgjë më tha, jam mirë dhe dua që edhe ti të jesh mirë, të shikosh veten’.– shtoi ajo.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Ata folën gjithashtu dhe për fëmijërinë e tij, ku treguan se ai ndohmonte shpesh babain e tij me kafshët dhe me punët bujqësore.

” Ai gjithmonë punonte për të nxjerrë të vërtetën, por pasioni i tij e hëngri atë, ne e humbëm atë dhe nëna e tij është në një gjendje të mjerueshme”,– tha xhaxhai i tij për Mega.

(d.a/dosja.al)

Shto Koment