Aktualitet

E shpoi plumbi tejpërtej në nofull/ Del FOTOJA, ky është Rrumi i Shijakut, “i forti” që udhëtonte me prokurorin Ndoja kur iu bë atentati

"Rrumi” i Shijakut, person me precedentë penalë, i cili ndodhet në spital, pasi u plagos në atentatin e 1 nëntorit, teksa udhëtonte në makinë me prokurorin Arjan Ndoji
Featured image of article: E shpoi plumbi tejpërtej në nofull/ Del FOTOJA, ky është Rrumi i Shijakut, “i forti” që udhëtonte me prokurorin Ndoja kur iu bë atentati Pamje nga vendi i atentatit
Gazetarja Klodiana Lala ka siguruar ekskluzivisht  për “News24” dhe “BalkanWeb” fotografinë e “të fortit” të Shijakut, Aleksandër Laho alias Pëllumb Muharremi, i njohur me nofkën ‘Rrumi’.

Rrumi i Shijakut

Ky që shihni në foto është pikërish “Rrumi” i Shijakut, person me precedentë penalë, i cili ndodhet në spital, pasi u plagos në atentatin e 1 nëntorit, teksa udhëtonte në makinë me prokurorin Arjan Ndoji, dhe shoferin e këtij të fundit, Andi Maloku.

Për ngjarjen, policia arrestoi sot 34-vjeçarin Redjan Rraja, edhe ky një preson me precedentë penalë, ndërsa vijon aksionin në disa qytete të vendit për kapjen e autorëve të tjerë të atentatit.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Marrë nga BalkanWeb

(k.m/dosja.al)

Shto Koment