Bota

E rrallë/ Shtëpia 139 vjeçare e stilit viktorian ‘ndryshon’ adresë në San Francisko

Pronari i shtëpisë, Phil Joy i tha San Francisco Chronicle se duhej të siguronte leje nga më shumë se 15 agjenci të qytetit. Joy tha se kjo lëvizje ishte e ndërlikuar sepse një pjesë e udhëtimit përfshinte zbritjen.
Featured image of article: E rrallë/ Shtëpia 139 vjeçare e stilit viktorian ‘ndryshon’ adresë në San Francisko Foto Ilustruese

SHBA– Një shtëpi dykatëshe Viktoriane në San Francisko u ngarkua me transportues gjigandë dhe u zhvendos të Dielën në një vend gjashtë blloqe larg, sipas LAT.

Kalimtarët dhe banorët e zonës u rreshtuan në trotuare për të shkrepur foto ndërsa struktura 139-vjeçare u rrokullis me një shpejtësi maksimale prej 1 mph. Pronari i shtëpisë, Phil Joy i tha San Francisco Chronicle se duhej të siguronte leje nga më shumë se 15 agjenci të qytetit. Joy tha se kjo lëvizje ishte e ndërlikuar sepse një pjesë e udhëtimit përfshinte zbritjen.

Përgjatë rrugës, matësit e parkimit u grisën, gjymtyrët e pemëve u shkurtuan dhe shenjat e trafikut u zhvendosën. Pronari i shtëpisë me gjashtë dhoma gjumi do të paguajë rreth 400,000 dollarë tarifa dhe shpenzime lëvizjeje.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

(d.a/dosja.al)

Shto Koment