Rajoni

E rrahin keq dhe përfundon në spital, arrestohen tre gratë shqiptare në Prishtinë

Tre gratë janë arrestuar pasi dyshohet se kanë rrahur  keq një grua tjetër.
Featured image of article: E rrahin keq dhe përfundon në spital, arrestohen tre gratë shqiptare në Prishtinë Foto ilustruese

KOSOVË- Ditën e sotme janë përfshirë në një sherr tre gra shqiptare, të cilat më pas  janë arrestuar nga policia e Kosovës.

Kjo ngjarje ka ndodhur në Kosovë, në ‘Rrugën B’ në Prishtinë. Tre gratë janë arrestuar pasi dyshohet se kanë rrahur  keq një grua tjetër.

Sipas  burimeve është mësuar se gruaja e dhunuar është lënduar shumë dhe ka plagë të rënda në trup, ku më pas ajo ka marrë trajtimin e duhur në spital.

Ndërsa tre të arrestuarat janë mbajtur ende në komisariat edhe pasi janë marrë në pyetje, me  vendimin e prokurorit.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Por akoma  nuk janë mësuar se cilat janë shkaqet që çuan në këtë përplasje tre gratë shqiptare identiteti i të cilave nuk është mësuar akoma.

Një detaj tjetër i rëndësishëm nga kjo ngjarje është se e dhunuara, nuk njihej më parë me tre gratë.

A.C/Dosja.al  

Shto Koment