Bota

E rëndë në Pakistan/ Shpërthen bomba në mes të qytetit Chaman, humbin jetën 6 persona dhe plagosen 10 të tjerë

Autoritetet vendase kanë raportuar se shpërthimi ndodhi ditën e sotme, dhe se bomba ndodhej në një automjet i cili po kalonte në qytetin Chaman.
Featured image of article: E rëndë në Pakistan/ Shpërthen bomba në mes të qytetit Chaman, humbin jetën 6 persona dhe plagosen 10 të tjerë Foto ilustruese

PAKISTAN- Një bombë ka shëprthyer në provincën jug-perëndimore të Balochistanit në Pakistan, ku si pasojë kanë humbur jetën 6 pesrona dhe janë plagosur 10 të tjerë.

“Shpërthimi vrau gjashtë kalimtarët dhe plagosi 10 të tjerë, dy prej tyre në mënyrë kritike,” kanë njoftuar mediat e huaja.

Autoritetet vendase kanë raportuar se shpërthimi ndodhi ditën e sotme, dhe se bomba ndodhej në një automjet i cili po kalonte në qytetin Chaman.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Mohammad Ali, një zyrtar i policisë lokale, tha se disa prej të plagosurve ishin në gjendje kritike Ndërkohë bëhet e ditur se janë dëmtuar shumë dyqane dhe dhe automjete .

Burimi:aljazeera.

(A.K.dosja.al)

Shto Koment