Bota

Theret për vdekje me thikë, shokët preferojnë të filmojnë ngjarjen e rëndë e jo ta ndihmojnë 16-vjeçarin

Shokët e tij  nuk dëshironin ta ndihmonin, por preferuan që vdekjen e tij tragjike ta regjistronin në me celularët e tyre.
Featured image of article: Theret për vdekje me thikë, shokët preferojnë të filmojnë ngjarjen e rëndë e jo ta ndihmojnë 16-vjeçarin Khaseen Morris

SHBA- Një ngjarje e rëndë ka ndodhur disa javë më parë në Nju Jork,  ku një student është rrahur brutalisht dhe më pas është therur  me thikë. Por ajo çfarë është parë para kësaj ngjarje mkabre ishte reagimi i dhjetëra  adoleshenteve të cilët kanë qenë dëshmitarë të kësaj ngjajre të rëndë.

As që janë munduar  t’i vijnën në ndihmë viktimës 16-vjeçare, por kanë qëndruar duke regjistruar video, teska agresori e therte atë me thikë.

Policia e qytetit e ka quajtuar  këtë gjet si të egër, nga ana  e të rinjve.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Khaseen Morris u nga jeta pa bërë 17 vjeç, si shkak i një sheri mes të rinjve ku një 18-vjeçar, i nguli thikën si shkak i çështjes së një vajze që ato po diksutonin.

16-vjeçari nuk u mbijetoi dot plagëve të marra, dhe humbi jetën në spital.

Shokët e tij  nuk dëshironin ta ndihmonin, por preferuan që vdekjen e tij tragjike ta regjistronin në me celularët e tyre.

Burimi: WELT

A.C/Dosja.al

Shto Koment