Aktualitet

E rëndë/ Humb jetën nga një kokërr qershi, fëmija 16-muajsh në Tiranë

Një fëmijë 16 muajsh ka humbur jetën në Tiranë pasi është mbytur nga fara e qershisë.
Featured image of article: E rëndë/ Humb jetën nga një kokërr qershi, fëmija 16-muajsh në Tiranë Foto nga urgjenca pediatrike

Tiranë – Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Tiranë pasi ka humbur jetën një fëmijë 16-muajsh.

Ngjarja e rëndë është regjistruar rreth orës 21. 30 në shërbimin Pediatrik në QSUT. pasi një fëmijë humbi jetën nga një kokërr qershi, pasi u mbyt.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Mjekët e urgjencës së QSUT tentuan menjëherë oksigjenimin dhe frymëmarrjen artificiale por pa mundur ta rikthejnë në jetë. Prindërit e fëmijës me origjinë pakistaneze jetojnë dhe punojnë prej vitesh në Shqipëri.

J.V/Dosja.al 

Shto Koment