Sport

E quajnë serbe, Hygerta Sako shpërthen në Instagram: Shkijet duan të na rrëmbejnë bukurinë, kam gjak ilir dhe jam krenare

Këto fjalë duket se e kanë irrituar Hygertën e cila nuk e ka përmbajtur dot vetën duke ju kthyer fansit se është shqipëtare dhe krenre për gjakun ilir që ka në vena.  
Featured image of article: E quajnë serbe, Hygerta Sako shpërthen në Instagram: Shkijet duan të na rrëmbejnë bukurinë, kam gjak ilir dhe jam krenare Hygerta Sako

TIRANË- Moderatorja e sportit, Hygerta Sako ka shpërthyer keq ndaj një ndjeksi në instagram pasi e ka quajtur serbe. Në një foto të publikuar në Instagram, një përson e ka quajtur : Dukesh si Serbe. Këto fjalë duket se e kanë irrituar Hygertën e cila nuk e ka përmbajtur dot vetën duke ju kthyer fansit se është shqipëtare dhe krenare për gjakun ilir që ka në vena.

 “Unë dukem si shqiptare dhe jam krenare që kam gjak ilir” përgjigjja e Hygertës.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al
postimi i Hygertes

Këtë pjesë të mesazheve moderatorja Sako e ka postuar në “Instastory” teksa e shoqëron me fjalinë: Edhe bukurinë duan të na e përvetësojnë shkijet(shkijet quhet në dialektin gegë serbet).

(I.A/dosja.al)

Shto Koment