Sport

E persekutuan me komente online, mundësja japoneze vdes në rrethana të çuditshme

Në muajt e fundit Kimura raportohet se ishte bërë objekt i qindra komenteve ofenduese online si nga fansat dhe kritikët
Featured image of article: E persekutuan me komente online, mundësja japoneze vdes në rrethana të çuditshme Hana Kimura

JAPONI-Hana Kimura është një mundëse profesioniste në Japoni.  “Stardom Ërestling”, konfirmoi lajmin se mundësja profesioniste ka vdekur, por pa konfirmuar shkaqet sesi mundësja japoneze ka ndërruar jetë. Pak para se të vdiste ylli i famshëm në rrjetet sociale kishte bërë disa postime shqetësuese ku sugjeronte se po i bëhej presion i vazhdueshëm psikologjik online.

Në muajt e fundit Kimura raportohet se ishte bërë objekt i qindra komenteve ofenduese online si nga fansat dhe kritikët. Policia nuk ka dhënë ende detaje të rrethanave të vdekjes së saj por ata kanë thënë se nuk po kërkojnë persona të tjerë pasi shumë besojnë se ajo ka vrarë veten.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

E.Ç (Dosja.al)

Shto Koment