Aktualitet

E PAZAKONTË/ Shqiptari gjen granatë në frigorifer, ngjitur me të zbulon dhe çantën me fishekë

Ngjitur me granatën, shqiptari ka vënë re që ndodhej edhe një çantë e zezë. Ndërsa brenda saj kishte fishekë dhe një tytë për hedhjen e granatave nga  AK-47.
Featured image of article: E PAZAKONTË/ Shqiptari gjen granatë në frigorifer, ngjitur me të zbulon dhe çantën me fishekë Foto ilustruese

KOSOVË– Një shqiptar ka gjetur në granatë të llojit M-75 ne frigoriferin e tij. Ngjarja ka ndodhur në Gjilan të Koosvës, në orët e para të mëngjesit të së shtunës.

Ngjitur me granatën, shqiptari ka vënë re që ndodhej edhe një çantë e zezë. Ndërsa brenda saj kishte fishekë dhe një tytë për hedhjen e granatave nga  AK-47.

Sapo i pa këto gjëra, shqiptari lajmëroi policinë.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Ekipi për deminim ka bërë tërheqjen e granatës M-75, ndërsa në  çantën e dyshimtë janë hasur dhe konfiskuar një fishekë dhe një tytë për hedhjen e granatave nga  AK-47,”- thekson raporti i policisë, ndërsa nuk shton nëse ka patur të arrestuar apo jo për ngjarjen në fjalë.

(f.m/dosja.al)

Shto Koment