Sport

“E pashë si një fëmijë, mendoja se mund të bëja çfarë të doja”, ish-futbollisti i Milanit tregon përvojën e hidhur kundër Messit: I kërkova zëvendësim trajnerit pas 15 minutash

Costacurtazbulon se kur luajti për herë të parë kundër Messit kërkoi zëvendësim pas 15 minutave lojë
Featured image of article: “E pashë si një fëmijë, mendoja se mund të bëja çfarë të doja”, ish-futbollisti i Milanit tregon përvojën e hidhur kundër Messit: I kërkova zëvendësim trajnerit pas 15 minutash Lionel Messi

ITALIIsh-mbrojtësi i Milanit Alessandro Costacurta është rikthyer të flasë për të shkuarën e tij si futbollist dhe përballjën kundër Messit. Italiani zbulon se kur luajti për herë të parë kundër Messit kërkoi zëvendësim pas 15 minutave lojë pasi nuk po e përballonte dot “pleshtin” argjentinas që në atë kohë ishte vetëm 16- vjeç.

“Mendoja se mund të bëja çfarë të doja më të sepse ishte fëmijë, por më pas përfundova duke i kërkuar zëvendësim Ançelotit, pas vetëm 15 minuitash”- u shpreh Costacurta.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

 E.Ç (Dosja.al)

Shto Koment