Politike

E PARPRITUR/ Ahmetaj futet me valixhe udhëtimi në studion e “Opinion”: Kam futur emrat e atyre që kanë përfituar nga paketat ekonomike

FOTO
I surprizuar, gazetari Blendi Fevziu e pyeti se përse kishte marrë një valixhe udhëtimi me vete. Ndërsa ministri tha se aty brenda kishte futur dosjet me emrat dhe numrat e llogarive të personave që kanë përfituar nga  paketa e ndihmave të qeverisë shqiptare.
Featured image of article: E PARPRITUR/ Ahmetaj futet me valixhe udhëtimi në studion e “Opinion”: Kam futur emrat e atyre që kanë përfituar nga paketat ekonomike Arben Ahmetaj dhe Blendi Fevziu

TIRANË– Ministri Arben Ahmetaj ka mbërritur mbrëmjen e sotme në studion e “Opinion” me një valixhe të madhe ngjyrë gri.

I surprizuar, gazetari Blendi Fevziu e pyeti se përse kishte marrë një valixhe udhëtimi me vete. Ndërsa ministri tha se aty brenda kishte futur dosjet me emrat dhe numrat e llogarive të personave që kanë përfituar nga  paketa e ndihmave të qeverisë shqiptare.

Valixhja e Ahmetajt

Ministri Ahmetaj shtoi se deri më tani 52 mijë emra kanëpërfituar tashmë nga pagesa e parë, dhe 10 mijë emra që pritet të paguhen gjatë ditës së premte dhe ditës së hënë.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

“Janë mbi 52 mijë emra që kanë përfituar. Unë do t’i lë me ju. Nëse doni të sfidoni të vërtetën kushdoqoftë mund t’i verifikojë. Këto janë emrat me numrat e llogarive bankare. Kam dhe paketën e dytë, janë 11,”- tha Ahmetaj.

Më pas ministri ka hapur valixhen dhe ka nxjerrë një dosje blu prej aty me disa dokumente.

(f.m/dosja.al)

Etiketa:

Shto Koment