Politike

E para shqiptare/ Mimi Kodheli merr postin e rëndësishëm në NATO, zgjidhet zv/presidente e Asamblesë Parlamentare

Asambleja Parlamentare e NATO-s, në seancën e saj ka vendsour që në unanimitet të plotë të zgjedhe Mimi Kodhelin në postin e Zëvendëspresidentes së Asamblesë Parlamentare të Organizatës së Traktatit të Atlantikut të Veriut.
Featured image of article: E para shqiptare/ Mimi Kodheli merr postin e rëndësishëm në NATO, zgjidhet zv/presidente e Asamblesë Parlamentare Mimi Kodheli

TIRANË– Mimi Kodheli është zgjedhur zëvendës presidente e Asamblesë Parlamentare të NATO-s. Mësohet se vendimi është marrë gjatë mbledhjes së zhvilluar ditën e sotme.

Asambleja Parlamentare e NATO-s, në seancën e saj ka vendsour që në unanimitet të plotë të zgjedhe Mimi Kodhelin në postin e Zëvendëspresidentes së Asamblesë Parlamentare të Organizatës së Traktatit të Atlantikut të Veriut.

Aktualisht, Kodheli është Kryetare e Komisionit Parlamentar për Politikën e Jashtme dhe Kryetare e Delegacionit parlamentar shqiptar ne Asamblene NATO.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Ajo tashmë është bërë e para shqiptare që zgjidhet në një një pozicion të tillë të një organizate ndërkombëtare. Kodheli ka publikuar edhe vetë një foto në rrjetet sociale, në lidhje me vendimin e marrë gjatë kësaj mbledhjeje. 

(f.m/dosja.al)

Shto Koment