Bota

E pabesueshme! Hapet hoteli i floririt në Vietnam , nga shërbimi i kafes, tualeti e deri tëk pishina… të rrethuar nga ari

Mediat e huaja kanë bërë të ditur se hoteli 25 katësh ka kushtuar në total 200 milionë dollarë dhe pothuajse i gjithë është prej folriri

VIETNAM- E teksa bota po vjen drejt moderimit shumë njerëz kanë dhe ide të ‘çmendura’ por njëkohësisht edhe brilante. Kështu hoteli më i ri në Hanoi, Vietnam, me emrin “Dolce Hanoi Golden Lake”, kafja shërbehet me filxhan floriri dushi bëhet me vaskë floriri.

Mediat e huaja kanë bërë të ditur se hoteli 25 katësh ka kushtuar në total 200 milionë dollarë dhe pothuajse i gjithë është prej folriri. Në pamjet e publikuara shihet se ai është i ndërtuar me pllaka të mëdha ari 24-karatësh, dhe brenda hotelit pishina, muret e brendshme dhe tualeti janë të gjithë prej floriri.

Po sa kushton një natë në këtë hotel?

Mediat e huaja kanë raportuar se një natë në hotel kushton 250$ ndërkohë pronarët kanë thënë se floririn, rezidentët, do ta gjejnë edhe në ushqime, falë një “përbërësi të fshehtë.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Pandemia e koronavirusit nuk ka ndaluar hapjen e hotelit, madje pretendohet se vitin tjetër do të ketë turistë dhe vizitorë.

Burimi: barrons.com

(A.K.Dosja.al)

Shto Koment