Bota

E pabesueshme! Foshnja infektohet me koronavirus, 2 ditë pas lindjes

Ndërkohë për mediat e huaja ka folur dhe mamaja e vogëlushit ku është shprehur se për të ishte një tronditje e madhe lajmi për infektimin e fëmijës.
Featured image of article: E pabesueshme! Foshnja infektohet me koronavirus, 2 ditë pas lindjes Presley Dowdall

BRITANI- Një rast i padëgjuar më parë ka ndodhur në britani ku një foshnjë ka rezultuar pozitive me COVID-19 vetëm dy ditë pasi ka lindur. Sipas mediave të huaja foshnja me ermin Presley Dowdall lindi në Spitalin Basildon në Essex ku vetëm pas dy ditësh kishte vështirësi në frymëmarrje dhe pas kontrolleve të mjekëve rezultoi se ai ishte i infektuar me virusin.

Ndërkohë për mediat e huaja ka folur dhe mamaja e vogëlushit ku është shprehur se për të ishte një tronditje e madhe lajmi për infektimin e fëmijës.

 “Ishte një tronditje e madhe. Nuk doja të dëgjoja diçka të tillë dhe madje as ta besoja. Ai kishte vështirësi në frymëmarrje dhe më pas rezultoi se ai ishte i infektuar me COVID-19. Ndihesha në faj, sepse s’mund të ndihmoja djalin tim të porsalindur”.- tha ajo.

Më tej ajo shtoi se Presley për fat të mirë është shëruar plotësisht nga sëmundja dhe tha se nuk e di se ku mund të jetë infektuar i biri.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

“Asnjëherë nuk do të marrim një përgjigje se si apo pse u infektua me koronavirus. Është thjesht një pyetje pa përgjigje, me të cilën do të duhet të jetojmë”, tha ajo.

Burimi: Mirror

(A.K.dosja.al)

Shto Koment