Sport

E njeh mirë, ndaj e kërkon edhe mesfushorin Matic te Roma “e re” …

Futbollisti serb ka luajtur nën drejtimin e “Special One” në radhët e Chelsea dhe Manchester United
Featured image of article: E njeh mirë, ndaj e kërkon edhe mesfushorin Matic te Roma “e re” …

ITALI – Trajneri Jose Mourinho ka nisur të përgatisë Romën për edicionin ardhshëm dhe thuhet, se ai ka dëshirë të ketë në përbërjen e skuadrës edhe mesfushorin e Manchester United, Nemanja Matic, ndonëse kontrata e serbit përfundon në qershor 2023.

Sipas “SportItalia”, tekniku portugez ka nisur të kërkojë përforcime, një prej të cilëve është 32-vjeçari i “Djajve të Kuq”, që nuk ka luajtur shumë këtë edicion te klubi anglez.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Për Romën synimi kryesor është rikthimi i shpejtë në Europë dhe ky është edhe objektivi imediat për Mourinhon, që ka nisur të përgatitet. Matic ka luajtur nën urdhrat e “Special One” te Chelsea dhe Manchester United.

B.T (Dosja.al)

Shto Koment