Bota

E ngordhur dhe me stomak të fryrë, peshkatarët në Australi habiten teksa gjallesa gjigante shfaqet para tyre

Mark Watkins dhe babai i tij ishin duke peshkuar 25 milje nga Bunbury, në jug të Perth, në Australi, kur diçka misterioze në formë topi u shfaq pranë tyre.
Featured image of article: E ngordhur dhe me stomak të fryrë, peshkatarët në Australi habiten teksa gjallesa gjigante shfaqet para tyre Balena e ngordhur

AUSTRALI- Peshkatarët në Australi janë përballur me një situatë të pazakontë, teksa ishin duke peshkuar në det. Para tyre u shfaq diçka gjigante, fillimisht ata menduan se ishte anije ose ndonjë balonë e rënë në det.

Mark Watkins dhe babai i tij ishin duke peshkuar 25 milje nga Bunbury, në jug të Perth, në Australi, kur diçka misterioze në formë topi u shfaq pranë tyre.

Por pasi u afruan, ata arritën të kuptojnë se kishin të bënin vetëm me një balenë të ngordhur e me një stomak të fryrë, plot gazra.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Watkins është shprehur se kurrë nuk kishte parë diçka të tillë, ndërsa kishte pyetur edhe miqtë e tij peshkatarë, por edhe për ta ishte diçka e pa hasur më parë.

(a.m/dosja.al)

Shto Koment