Sport

“E kishim përgatitur ndeshjen ndryshe”, Pirlo e përtyp humbjen me hidhërim: Kishim frikë, mungoi siguria

Andrea Pirlo përtypet me hidhërim pas humbjes ndaj Portos me shifrat 2-1
Featured image of article: “E kishim përgatitur ndeshjen ndryshe”, Pirlo e përtyp humbjen me hidhërim: Kishim frikë, mungoi siguria Andrea Pirlo

PORTUGALI-Pas disfatës ndaj Portos, Andrea Pirlo përtypet me hidhërim. “Qëndrimi i skuadrës ishte i gabuar. Kur pëson një gol aq shpejt ke frikë, të mungon siguria, ku nuk duhet të mungonin në këtë fazë të Champions League”, shpjegoi trajneri i Juventusit. “Ne pësuam një gol të çuditshëm dhe ata e vendosën ndeshjen siç donin vetë.

”Ata ishin mirë në mbylljen e hapësirave. Edhe lodhja ishte prezentë, por e përsëris kjo nuk duhet të ndodhë në këtë fazë.Për fat të mirë, goli i Chiesas na jep besim dhe në Torino do të jetë një ndeshje tjetër.Morata nuk ndihej mirë, në fund të ndeshjes u shtri në fushë, nuk ishte gati, por na duhej”. Përfundon Pirlo.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

E.Ç (Dosja.al)

Shto Koment