Aktualitet

“E kishte fajin nëna”/ Rama ‘shpërblen’ Blendi Gonxhen në mes të zjarrit për emigrantët, pas komentit për fëmijën që vdiq sot në Kakavijë

Përmes një statusi në rrjetet sociale, Rama ka publikuar në profilin e tij në Facebook, paradën e mjeteve të koleksionit historik, krah të cilave pozojnë disa fëmijë dhe e ka qujatur këtë gjë, arritje të DPSHTRR-së.
Featured image of article: “E kishte fajin nëna”/ Rama ‘shpërblen’ Blendi Gonxhen në mes të zjarrit për emigrantët, pas komentit për fëmijën që vdiq sot në Kakavijë Edi Rama dhe Blendi Gonxhe

TIRANË– Kryeministri Edi Rama ka ‘shpërblyer’ Drejtorin e Transporteve, Blendi Gonxhe, pasi ky i fundit, për aksidentin që shkaktoi vdekjen e 10-vjeçarit në Kakavijë, ia hodhi fajin nënës së fëmijës.

Përmes një statusi në rrjetet sociale, Rama ka publikuar në profilin e tij në Facebook, paradën e mjeteve të koleksionit historik, krah të cilave pozojnë disa fëmijë dhe e ka qujatur këtë gjë, arritje të DPSHTRR-së.

***Parada RETRO e mjeteve të koleksionit historik 🇦🇱 pushtoi rrugët e Durrësit nën ritmet JAZZ & SËING! ❤️🚗 🎼🎷🎹🎺. Një bravo e madhe për DPSHTRR👏,”– shkruan Ramam krah fotove.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Ky postim erdhi fiks pak orë pasi Gonxhe, përmes një statusi në profilin e tij, komentoi situatën në Kakavijë duke u bërë thirrje njerëzve që të kthehen. Ndër të tjera, Gonxhe shkruante se edhe fajin për vdekjen e 10-vjeçarit, e kishte nëna e Samuelit që e la të hidhej para autoambulancës dhe nuk u kujdes për krijesën e saj.

Siç duket, reagimi i Gonxhes që hapi shumë debat në rrjet i ka pëlqyer kreut të Qeverisë që vendosi t’ia kthejë qokën mbrapsht.

(f.m/dosja.al)

Një Koment në ““E kishte fajin nëna”/ Rama ‘shpërblen’ Blendi Gonxhen në mes të zjarrit për emigrantët, pas komentit për fëmijën që vdiq sot në Kakavijë

  1. esht kulmi i diz-humanizmit, ky zotria kafshe qe perfaqeson qeverine shqipetare me pafytyresine me te madhe, ka pergezuar kte tjetrin per komentin qe ka bere
    Keto lloj kafshesh nuk kan me zemer ne kraharorin e tyre, nuk mund te justifikohen ndryshe komentet apo sjelljet qe kane

Shto Koment