Politike

“E ka mbushur PS-në me banditë”, Koëdhima: Të shembim të vdekurin që ecën

Përmes një deklarate për mediat, “Zgjidhja” shkruan se Rama është personi që e ka mbushur Partinë Socilaiste me banda dhe kriminelë.
Featured image of article: “E ka mbushur PS-në me banditë”, Koëdhima: Të shembim të vdekurin që ecën Koço Kokëdhima

TIRANË– Partia “Zgjidhja” ka deklaruar se duhet shembur i vdekuri që ecën duke nënkuptuar këtu kryeministrin Edi Rama.

Përmes një deklarate për mediat, “Zgjidhja” shkruan se Rama është personi që e ka mbushur Partinë Socilaiste me banda dhe kriminelë.

Më tej kreu i kësaj partie Koço Kokëdhima u bën thirrje vetë socialistëve që ta shembin Ramën.

Deklarata e plotë

Ta shembim të vdekurin që ecën

Ai është Edi Rama. Politikisht dhe moralisht. Është kapur me presh në duar. Në krye të një qeverie dhe bandave mafioze. Ai duhet të rrëzohet në rradhë të parë nga socialistët.

Rama ndjek me vendosmëri axhendën personale. Lufton çdo sekondë për pushtet dhe pasuri për vete. Jo për popullin. Në këto ditë kaq të ndezura politikisht ai vazhdon i pa shqetësuar vjedhjen e Shqipërisë. I kaloi edhe dy koncensione kriminale me çmime për kilometër më të lartat në botë për një rrugë fushore. Firma Fusha fitoi tenderin fiktiv të rradhës me 6 milionë euro. Çdo gjë vazhdon sipas parashikimit.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Në 365 ditë viti populli merret me politikë dhe Edi Rama e partnerët e vet në vjedhje merren me biznes të pisët, merren me grabitjen e Shqipërisë.

Për ti kuptuar këto nuk është e nevojshme të jesh pa parti, as opozitar e as socialist. Këto i di i madh e i vogël.

Partia sicialiste mund ta drejtojë vendin në periudhën e ngelur të mandatit politik pa Edi Ramën dhe duke i shpëtuar shqiptarët nga kjo bandë me 5 biznesmenë, me Edi Ramën e Erjon Veliajn dhe me dy tre Rilindas të tjerë.

Kush nuk shkon në votime do konsiderohet armik i rregjimit. Zgjidhja ju kërkon të gjithë shqiptarëve: mos shkoni në votime! Kështu do shpetojmë në rradhë të parë ata njerëz të cilët pa dashur janë peng i rregjimit, krysisht të punësuarit në shtet dhe socialistët sepse nuk do lejojmë që ata të izolohen dhe të vihen nën presion nga mafia e pushtetit.

Ti ndihmojmë socialistët të shkëputen nga hajdutët dhe kriminelët që kanë kapur PS-në!

#ZgjidhjaPër30Qershorin

(f.m/dosja.al)

Një Koment në ““E ka mbushur PS-në me banditë”, Koëdhima: Të shembim të vdekurin që ecën

  1. kur flet dhe ky trafikanti i veprave te artit,i ikonave dhe busteve te periudhave pre historike mut u befte,Njelloj si lsi-ja qe ska vjedh e as ka paguar asnjeri per ti marre votat,por bashkepuntori i Ilir Metes thote se lsi-ja ka dhene dhe lope kryetarve te fisit

Shto Koment