Sport

Eriksen ka pësuar arrest kardiak, futbollisti danez po lufton për jetën, UEFA jep vendimin për ndeshjen

Ndeshja Danimarkë-Finlandë është pezulluar dhe nuk do të zhvillohet.
Featured image of article: Eriksen ka pësuar arrest kardiak, futbollisti danez po lufton për jetën, UEFA jep vendimin për ndeshjen Eriksen

EUROPË– Ndeshja Danimarkë-Finlandë është pezulluar dhe nuk do të zhvillohet. Ky është vendimi i fundit i UEFA-s pas ngjarjes së rëndë, ku mesfushori danez Christian Eriksen, pësoi atak kardiak në fushë.

Futbollistët duken të tromaksur nga kjo gjendje. Nuk është situatë aspak e mirë, masazh kardiak për mesfushorin e Interit.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al


LAJMI KRYESOR: E FRIKSHME!!! Eriksen humbi ndjenjat në fushë! Pësoi arrest kardiak, tani është mirë në spital, kërkesa për shokët e skuadrës

E.Ç (Dosja.al)

Shto Koment