Rajoni

Alarm për bombë në parlamentin grek: Do të ketë viktima, kini kujdes!

Alarm për bombë në parlamentin grek. Një telefonues anonim ka paralajmëruar edhe viktima.
Featured image of article: Alarm për bombë në parlamentin grek: Do të ketë viktima, kini kujdes! Parlamenti i Greqisë

GREQI- Alarm për bombë në parlamentin grek. Një person anonim gjatë një telefonate në orën 08:10 të mëngjesit të sotëm kërcënoi se ishin vendosur pajisje rreth parlamentit.

“Do të ketë viktima, kini kujdes!”-tha gjatë telefonatës personi ende i paidentifikuar.

Gjatë telefonatës së tij, personi nuk dha asnjë orar për shpërthimin e supozuar të ndodhë në shtetin fqinj.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Ndërkohë ekspertët për çaktivizimin e bombave janë mbledhur në parlamentin grek dhe kanë nisur punën për gjetjen edhe çmontimin e lëndës plasëse.

Kjo nuk është hera e parë që lëndë plasëse vendosen nëpër institucionet greke, më herët shpërthime ka pasur edhe në ambasadat e vendeve të huaja.

(k.m./dosja.al)

Shto Koment