Rajoni

E fshehur në pako me banane, policia në Greqi ka sekuestruar 100 kilogramë kokainë, ishin nisur nga Ekuadori

Droga ishte fshehur në pako të mbushura me banane.Pakot ishin nisur Ekuadori në Amerikën Latine dhe kishte një destinacion përfundimtar Portin e Pireut.
Featured image of article: E fshehur në pako me banane, policia në Greqi ka sekuestruar 100 kilogramë kokainë, ishin nisur nga Ekuadori Sasia e drogës

GREQI-Policia në Greqi, ka sekuestruar së fundmi, një sasi kokaine në portin e Pireut. Sipas mediave greke, policia ka sekuestruar, 90 pako, të cilat kishin 100 kilogramë kokainë.

Droga ishte fshehur në pako të mbushura me banane. Pakot ishin nisur nga Ekuadori në Amerikën Latine dhe kishte një destinacion përfundimtar Portin e Pireut.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Një operacion i ngjashëm u regjistrua në 3 Shkurt, kur policia, me ndihmën e Doganave, kishte konfiskuar 34 kg kokainë në një kontejner me banane, përsëri nga Ekuadori, por destinacioni i ngarkesës në atë kohë ishte Turqia.

(k.a/dosja.al)

Shto Koment