Aktualitet

E FORTË! Masakra e Elbasanit në duart e dëshmitarëve, Lala: Nuk ka filmime sigurie, kamerat ishin pa serverë

E ftuar në "Opinion", Lala tha se kamerat nuk kanë servëra dhe për këtë arsye nuk mund të ruajnë pamjet që filmojnë.
Featured image of article: E FORTË! Masakra e Elbasanit në duart e dëshmitarëve, Lala: Nuk ka filmime sigurie, kamerat ishin pa serverë

TIRANË– Gazetarja Klodiana Lala ka treguar se kamerat e sigurisë që ndodheshin në ambientet rreth zonës ku u bë masakra e Elbasanit, nuk kanë servera. E ftuar në “Opinion”, Lala tha se kamerat nuk kanë servëra dhe për këtë arsye nuk mund të ruajnë pamjet që filmojnë.

“Të gjitha kamerat janë sekuestruar por çfarë ka ndodhur. Janë kamera pa server, nuk ruhen pamjet filmike,”– tha Lala ndër të tjera.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Mungesa e pamjeve filmike e lë masakrën e Elbasanit që la pas një viktimë, Pjerin Xhuvanin dhe katër të tjerë të plagosur, në duart e asaj që kanë parë dëshmitarët e në provat që mund të gjenden në vendin e ngjarjes. Pamje filmike nuk ka! 

(f.m//dosja.al)

Shto Koment