Politike

Mbledhja mes dy qeverive /Avdullah Hoti: Pres Ramën në Prizren

Në një postim që ka bërë në rrjetet sociale Hoti është shprehur se ka falenderuar kryeministrin e Shqipërisë për mbledhjen e ditës së sotme duke shtuar se pret që me të do të nis shumë punë të cilat do të jenë të përbashkëta për të dyja vendet.
Featured image of article: Mbledhja mes dy qeverive /Avdullah Hoti: Pres Ramën në Prizren Avdullah Hoti dhe Edi Rama

PRISHTINË– Kryeministri i Kosovës pak miniuta përpara se të nisej për në Prishtnë pas përfundmit të takimit mes dy qeverisë ka thënë se së shpejti pret që në Prishtinë të shkojë dhe Edi Rama.

Në një postim që ka bërë në rrjetet sociale Hoti është shprehur se ka falenderuar kryeministrin e Shqipërisë për mbledhjen e ditës së sotme duke shtuar se pret që me të do të nis shumë punë të cilat do të jenë të përbashkëta për të dyja vendet.

Postimi i plotë

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Ne nisje per Prishtine, e falenderova Kryeministrin Rama per nje mbledhje shume permbajtesore te dy qeverive tona.E pres se shpejti ne Prizren per te nisur disa pune te tjera te perbashketa.

Paraditen e sotme, për më shumë se dy orë është zhvilluar takimi i dy qeveriveasaj të Kosovës dhe Shqipërisë. Në këtë mbledhje u nënshkruan 14 marrëveshje mes të cilave: dogana në Durrës (për Kosovën), linja hekurudhore dhe hidrocentrali që do të ndërtohet në Shqipëri për Kosovën.

(a.k.dosja.al)

Shto Koment