Kuriozitete

E dimë legjendë por FBI e hetoi, si u alarmua 40 vite më parë për ekzistencën e Këmbëmadhi

Qeveria e SHBA-s publikoi ​​dosjen e FBI në hetimin e 'Këmbëmadhit'.
Featured image of article: E dimë legjendë por FBI e hetoi, si u alarmua 40 vite më parë për ekzistencën e Këmbëmadhi Foto e 'Këmbëmadhit'.

Dosja përmban disa fragmente të lajmeve dhe disa letrave zyrtare për një gjuetar përbindëshash në vitet 1970, që ekzaminonte lëkurën dhe 15 qimet që besoheshin se vinin nga ‘Këmbëmadhi’. 

Peter Byrne, gjuetar përbindëshash, i shkroi së pari FBI-së një letër më 26 gusht 1976. Shënimi i tij, i botuar në  “Qendrën e Informacionit dhe Ekspozita për Këmbëmadhin”, sugjeroi që FBI ishte në posedim të mishit dhe flokëve që i përkasin një krijesë misterioze, ndoshta ‘Këmbëmadhit’.

“Këto të dhëna na çojnë në fakte zyrtare për ekzistencën e një ‘Këmbëmadhi'”– shkruhej ndër të tjera në letër.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Burimi: Live Science

L.K/Dosja.al

Etiketa:

Shto Koment