Aktualitet

E diela në plazh? Sot priten reshje shiu, ja si do të jenë temperaturat në vendin tonë

Temperaturat maksimale do të arrijnë deri në 34°C. Në bregdet, temperatura do të variojë nga 20 - 32°C; në vendet e ulëta: 19 - 34°C; ndërsa në vendet malore: 14 - 30°C
Featured image of article: E diela në plazh? Sot priten reshje shiu, ja si do të jenë temperaturat në vendin tonë Foto ilustruese

TIRANË– Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit ka bërë parashikimin e motit për ditën e sotme në vendin tonë.

Sipas IGJEUM, sot priten reshje shiu, në përgjithësi, të dobëta në shumicën e qarqeve.

Temperaturat maksimale do të arrijnë deri në 34°C. Në bregdet, temperatura do të variojë nga 20 – 32°C; në vendet e ulëta: 19 – 34°C; ndërsa në vendet malore: 14 – 30°C

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Sa i përket erës, ajo pritet të fryjë e lehtë deri në mesatare.

(k.m/dosja.al)

Shto Koment