Sport

“E di Zoti nëse jam i bardhë”! Refik Halili flet pas seancës në Komisionin e Etikës: Tirana nuk ka gisht në këtë punë

VIDEO
Numri një i Tiranës e pranon bastin si fenomen, por që skuadra e Tiranës apo zyrtarë të klubit nuk kanë të bëjnë fare me këtë pjesë
Featured image of article: “E di Zoti nëse jam i bardhë”! Refik Halili flet pas seancës në Komisionin e Etikës: Tirana nuk ka gisht në këtë punë Refik Halili-President i Tiranës
Përditësuar:

TIRANË– Refik Halili ishte sot para Komisionit të Etikës dhe foli në lidhje me takimin që Tirana humbi në Ballsh kundër Bylisit. Presidenti Halili, pasi doli nga ambientet e FSHF, tha me mjaft qetësi se: “U paraqita në komision dhe thashë çfarë kisha për të thënë. Do të sjell një deklaratë me shkrim, të të gjithë atyre që kam thënë”. Më pas ai tregoi bindjen e tij se nuk do të ketë dënim. “Absolutisht, nuk pres dënim për Tiranën”.

“Besoj se Komisioni ka njerëz aq të zotë që nëse shikon shkelje të veprojë. Unë kam thënë në daljet e mia që ‘mund’. Nuk jam njeri pa gjak. Nuk pranoj të më cenoje njeri, kur jam i bardhë. Nëse jam i bardhë, e di Allahu”, – u shpreh Halili për mediat.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Numri një i Tiranës e pranon bastin si fenomen, por që skuadra e Tiranës apo zyrtarë të klubit nuk kanë të bëjnë fare me këtë pjesë

80% e shqiptarëve i shikojnë ndeshjet që fiksohen nga bastet dhe e kuptojnë. Nëse ka ndonjë dyshim që është përfshirë klubi i Tiranës, në këtë gjë, nuk më krijon asnjë problem. Unë flas për veten time, për stafin, për klubin. Nëse ka ndonjë individ të përfshirë, nuk mund ta gjej dot”.

E.Ç (Dosja.al)

Shto Koment