Aktualitet

E dhimbshme! Prej 4 ditësh në luftë për jetën, vdes 4-vjeçari shqiptar nga Belshi në spitalin e Vicenza-s në Itali

Varrimi i të voglit do të zhvillohet në një ceremoni të thjeshtë, jofetare në varrezat e Bolzanos më 17 korrikut.
Featured image of article: E dhimbshme! Prej 4 ditësh në luftë për jetën, vdes 4-vjeçari shqiptar nga Belshi në spitalin e Vicenza-s në Itali Mattia, djali shqiptar qe vdiq ne Itali

ITALI- Mattia nuk ia doli. 4-vjeçari me origjinë shqiptare ka humbur jetën në spitalin e Vicenza-s në Itali, ku prej një jave po luftonte me ‘krahët’ e vdekjes. I mituri, u nxorr të hënën e shkuar në një gjendje të rëndë për jetën, nga një pishinë në Lido të Bolzanos.

Që nga ai moment Mattia ndodhej në terapi intensive në Pediatrinë e Vicenza-s, ku dhe ndërroi jetë. Varrimi i të voglit do të zhvillohet në një ceremoni të thjeshtë, jofetare në varrezat e Bolzanos më 17 korrikut.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Mediat italiane thonë se kjo ngjarje ka trishtuar të gjithë komunitetin e qytezës së Bolzanos, ndërsa nuk numërohen mesazhet e ngushëllimit për familjen nga Belshi.

(F.g/dosja.al)

Shto Koment