Showbiz

Më në fund, Zanfina dhe Adelina Ismaili marrin shtetësinë shqiptare

Motrat këngëtare, Zanfina dhe Adelina Ismaili marrin shtetësinë shqiptare. Ky vendim është publikuar në Fletoren Zyrtare të Presidencës.
Featured image of article: Më në fund, Zanfina dhe Adelina Ismaili marrin shtetësinë shqiptare Zanfina dhe Adelina Ismaili.

Këngëtaret e njohura, Zanfina dhe Adelina  Ismaili të dy motrat janë pajisur me shtetësinë shqiptare.

Dekreti i shtetësisë për të dy motrat Ismaili është lëshuar nga presidenti Ilir Meta në datën 17 maj 2019. Pas propozimit të Ministrisë së Kulturës në zyrën e presidentit të Shqipërisë, ato morën në dorë shtetësinë shqiptare.

Adelina dhe dy motrat e saj, Ema dhe Zanfina kanë marrë tashmë nënshtetësinë shqiptare.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Tepër krenare të motrat mund ta quajnë veten 100% shqiptare.

L.K/Dosja.al

Shto Koment