Bota

E dashura e djalit të madh të Presidentit Trump rezulton me koronavirus

51-vjeçarja Guilfoyle është izoluar menjëherë pasi zbuloi se testi i saj për Covid-19 rezultoi pozitivë, kanë shkruar mediat amerikane.
Featured image of article: E dashura e djalit të madh të Presidentit Trump rezulton me koronavirus Kimberly Guilfoyle dhe Donald Trump Jr.

SHBA– Mediat e huaja kanë shkruar mesditën e kësaj të shtune se e dashura e djalit të madh të Presidentit Donald Trump, ka rezultuar e infektuar me koronavirus.

Kimberly Guilfoyle, është një ish-personalitet i televizionit “Fox News”,  e lidhur me Donald Trump Jr.

51-vjeçarja Guilfoyle është izoluar menjëherë pasi zbuloi se testi i saj për Covid-19 rezultoi pozitivë, kanë shkruar mediat amerikane.

Përmes një deklarate për gazetën, Sergio Gor, shefi i stafit në Komitetin e fushatës së Trump, tha: Ajo po bëhet mirë dhe do të ritestohet për t’u siguruar që diagnoza të jetë e saktë, pasi është asimptomatike.  Si një masë paraprake ajo do të anulojë të gjitha ngjarjet e ardhshme. Donald Trump Jr u testua i painfektuar, por si një masë paraprake është gjithashtu vetizoluar dhe po anulon të gjitha aktivitetet publike.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Tashmë dihet se  Guilfoyle është personi i tretë afër presidentit amerikan që del e infektuar me COVID-19, raportojnë media amerikane.

Burimi: CNN

A.C/Dosja.al

Shto Koment