Sport

E ardhmja e Sergio Ramos te Real Madrid merr një kthesë të çuditshme, mbrojtësi është takuar me Florentino Perez për…

Pasi refuzoi ofertën e parë të klubit, u përfol se spanjolli mund të largohej.Real Madrid po punon që të shkurtojë kostot, veçanërisht pas pasojave të pandemisë COVID-19 e cila ka goditur rëndë futbollin
Featured image of article: E ardhmja e Sergio Ramos te Real Madrid merr një kthesë të çuditshme, mbrojtësi është takuar me Florentino Perez për… Sergio Ramos dhe Florentino Perez

SPANJË-Një lajm i mirë për tifozët e Real Madrid.Florentino Perez dhe Sergio Ramos, janë takuar në lidhje me rinovimin e kontratës.Pasi refuzoi ofertën e parë të klubit, u përfol se spanjolli mund të largohej.Real Madrid po punon që të shkurtojë kostot, veçanërisht pas pasojave të pandemisë COVID-19 e cila ka goditur rëndë futbollin.

Kërkesat fillestare të Ramos për një pagë të lartë dhe një kontratë tre-vjeçare ishin arsyet që Perez nuk mund i t’i jepte përgjigje.Klubi po shfrytëzon dëmtimin e mbrojtësit për ta bindur lojtarin të gjejë rrugën e rinovimit.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Klubi madrilen vazhdon të mbajë në tavolinë ofertën e parë, ndërsa lojtarit ende nuk i është ofruar ndonjë propozim të ngjashëm nga një klub tjetër. Ndërsa çdo ditë që kalon, duket  se Ramos-Real është gati të ribashkohet sërish.

E.Ç (Dosja.al)

Shto Koment