Aktualitet

E akuzuan se i mbajti donacionet e tërmetit për vete, ‘shpërthen’ Linda Halimi: Mua s’më mungon asgjë, lutem për ju

Linda, e cila jeton prej vitesh në Amerikë i ka kthyer përgjigje kritikësve duke u shprehur se asaj nuk i intereson aspak që të përfitojë nga donacionet e mbledhura pasi nuk i mungon asgjë. 
Featured image of article: E akuzuan se i mbajti donacionet e tërmetit për vete, ‘shpërthen’ Linda Halimi: Mua s’më mungon asgjë, lutem për ju

SHBA- Këngëtarja Linda Halimi ka fshirë fushatën e saj për mbledhjen e fondeve për njerëzit e prekur nga tërmetin që ndodhi orët e para të mëngjesit të së martës.

Linda, e cila jeton prej vitesh në Amerikë i ka kthyer përgjigje kritikësve duke u shprehur se asaj nuk i intereson aspak që të përfitojë nga donacionet e mbledhura pasi nuk i mungon asgjë. 

Postimi i Linda Halimit

“E fshiva kampanjën në Go Fund Me. Shumë drama. Njerëzit po mendojnë se e kam për përfitime personale, shumë absurde dhe qesharake. Duhet të jesh pa zemër fare të fitosh personalisht në kohë tragjedie. Më vjen keq që edhe pasi kam bërë donacione të ndryshme brenda këtyre dy ditëve(e kam bërë me zemër e dashuri) populli im, njerëzit, dyshojnë në qëllimet e mia vetëm pse nuk jetoj në Shqipëri. Më besoni nuk kam mbetur në lekët e fituara të Go Fund Me sepse deri më tani nuk më mungon asgjë falë Zotit. Lutem për ju dhe shpresoj të ju lehtësohen dhimbjet dhe të mos përsëriten më kurrë këto kohë të rënda. Paqe dhe dashuri”, ka shkruar Linda në Instastory.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

44 persona të vdekur, 750 të plagosur dhe 47 të shpëtuar! Ky është bilanci tragjik i tërmetit të së martës, i cili është pasuar në ditët në vijim me lëkundje të tjera toke. Pas dy netësh ekpiet e kërkim-shpëtimit kanë ndërprerë kërkimet në Thumanë pasi personat e raportuar nga familjarët si të humbur janë gjetur, edhe pse të pa jetë.  Ndërsa kërkimet vijojnë në zonën e ish-Kënetës  në Durrës dhe në pallatin 6 katësh në lagjen numër 18, pranë Kryqit të Kuq në qytet. Aty po zhvillohen kërkimet për 6 persona të zhdukur

(k.m/ dosja.al)

Shto Koment