Aktualitet

Dyndje tek Posta Shqiptare, të moshuarit shkojnë të tërheqin pensionin, rrezikojnë të infektohen me Covid-19

VIDEO
Duke qenë fillim muaji, ata janë drejtuar tek zyrat e verdha për të tërhequr ato para mjaft nevojshme, por përballen me një tjetër rrezik, ai i infektimit nga Covid-19.
Featured image of article: Dyndje tek Posta Shqiptare, të moshuarit shkojnë të tërheqin pensionin, rrezikojnë të infektohen me Covid-19 Pamje nga Shkodra

TIRANË– Ndërkohë që Covid-19 nuk njeh më limite, Posta Shqiptare nuk do t’ja dijë. Siç shihet edhe në fotot e mëposhtme, të publikuara nga Top-Channel dhe Newsbomb, në pikat e Postës Shqiptare në Tiranë dhe në Shkodër, të moshuarit dynden në radhë për të marrë pensionin.

Duke qenë fillim muaji, ata janë drejtuar tek zyrat e verdha për të tërhequr ato para mjaft nevojshme, por përballen me një tjetër rrezik, ai i infektimit nga Covid-19.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Dosja.al raportoi pak më herët se Laert Duraj i Postës Shqiptare ka sajuar tenderin e radhës për të menaxhuar grumbullimet e njerëzve, por siç duket 8 milionë lekë janë ‘hedhur në pelhra’.

(f.m/dosja.al)

Shto Koment