Aktualitet

Dyndje në Dispanseri! Dhjetëra qytetarë presin në radhë në kohë pandemie, nuk ruhet distanca sociale, shumë prej tyre nuk mbajnë as maskat

Asnjë prej qytetarëve nuk ruan distancimn social dhe shumë nuk kanë vendosur as maska. Nga ana tjetër numri i qytetarëve të infektuar sa evjen e shtohet çdo ditë. Në 24 orët e fundit u regjistruar 13 viktima dhe 1134 raste të reja me Covid.

TIRANË– Dhjetëra qytetarë janë dyndur në zyrat e Dispancërisë ku pren në radhë. Dosja.al ju sjell pasmjet nga Dispanceria ku shihet se si dhjetëra qytetarë, shumë të ulur e të tjerë në këmbë qëndrojnë të grumbulluar te Dispanceria pa respektuar asnjë rregull të vendosur gjatë periudhës së pandemisë.

Asnjë prej qytetarëve nuk ruan distancimn social dhe shumë nuk kanë vendosur as maska. Nga ana tjetër numri i qytetarëve të infektuar sa evjen e shtohet çdo ditë. Në 24 orët e fundit u regjistruar 13 viktima dhe 1134 raste të reja me Covid.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Aktualisht në spitalet COVID në Tiranë dhe në dy spitale rajonale po trajtohen 632 pacientë, 40 në terapi intensive nga të cilët 14 pacientë janë të intubuar.

(f.m/dosja.al)

Shto Koment