Kuriozitete

Dyluftimi i vdekjes, anakonda përballë krokodilit në duel, cili triumfon (Video)

Anakonda 8.5 metra e gjatë duke luftuar me krokodilin “caiman”.

Anakonda dhe krokodili njihen si dy grabitqarët më të rrezikshëm në ujërat e Amazonës. Një video e publikuar nga biologu Kevin Dooley po bën xhiron e rrjetiti pasi tregon një duel mjaft të vështirë mes dy egërsirave.

Anakonda 8.5 metra e gjatë është filmuar duke luftuar me krokodilin “caiman” por ndeshaj nuk shkon mirë për asnjërin prej tyre.

Anakonda e rrethon krokodilin derisa i këput të gjitha këmbët dhe më pas e gëlltit të gjithin. Edhe vetë gjarpri i rrezikshëm merr një plagë të thellë, teksa Caimani e kafshoi ashpër.

(f.m/dosja.al)

Shto Koment