Politike

“Dyer të hapura, jetë të shpëtuara”/ Rama: Në Vlorë do të ndërtojmë Muzeun e Shpëtimit të Hebrenjve

VIDEO
Rama ka njoftuar se në Vlorë do të ndërtohet Muzeu i Shpëtimit të Hebrenjve.
Featured image of article: “Dyer të hapura, jetë të shpëtuara”/ Rama: Në Vlorë do të ndërtojmë Muzeun e Shpëtimit të Hebrenjve Foto nga video e publikuar nga kryeministri Edi Rama
Përditësuar:

TIRANË- Kryeministri Edi Rama ka njoftuar se në qytetin e Vlorës do të ngrihet edhe Muzeu i Shpëtimit të Hebrenjve. Nëpërmjet një postimi në Facebook, kreu i qeverisë jep lajmin se do të hapet rruga për një konkurs ndërkombëtar për projektin. Ai thekson se ky muze do të ngrihet në zonën e rilindur historike të Vlorës.

“Mirëmëngjes dhe me lajmin se së shpejti në zonën e rilindur historike të Vlorës, do të kemi edhe Muzeun e Shpëtimit të Hebrenjve, ju uroj një të dielë të bukur”, shkruan Rama.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

J.V/Dosja.al 

Shto Koment