Sport

Dybala është magjia e Juventusit, shënon pas 3 minutash në derbi

Sulmuesi argjentinas zgjidh shumë shpejt ndeshjen me Torinon
Featured image of article: Dybala është magjia e Juventusit, shënon pas 3 minutash në derbi

Paolo Dybala sapo ka shënuar një supergol në derbin që po luhet ndaj Torinos. Vetëm tre minuta lojë i mjaftuan yllin argjentinas për të tundur rrjetën.

Pasi merr një pasim nga Cuardrado në hyrje të zonës, Dybala tregon klas dhe një mjeshtëri fantastike, duke dribluar të gjithë mbrojtësit kundërshtarë dhe duke mposhtur portierin me një gjuajtje të bukur me të majtën.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Fantastik mëngjarashi, ndërsa Juventusi në avantazh me lehtësinë më të madhe në botë.

M.P. / Dosja.al

Shto Koment