Bota

Dy tërmete godasin Filipinet, deri më tani 8 viktima, 60 të plagosur

8 viktima dhe 60 të plagosur. Ky është bilanci pas tërmeteve në Filipine.
Featured image of article: Dy tërmete godasin Filipinet, deri më tani 8 viktima, 60 të plagosur Foto pas tërmetit

Filipine: Dy tërmete kanë goditur së fundmi një provincë në Filipine. Deri më tani raportohet për 8 viktima dhe dhjetëra të plagosur.

Tërmetet, magnitudes 5.4 dhe 5.9, goditën provincën Batanes, një arkipelag në veri të vendit nga e hëna deri të shtunën. Kryebashkiaku Raul de Sagon tha se rreth 60 vetë u plagosën. Shumë njerëz ishin në shtëpitë e tyre kur u goditën nga tërmetet.

Nuk ka asnjë paralajmërim për ndonjë cunam të mundshëm.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Burimi: BBC

J.V/Dosja.al

Shto Koment