Sport

Dy stadiumet në kryeqytet i është vendosur “dryni”, Tirana e gjen zgjidhjen në… kompleksin stërvitor

Tirana me shumë mundësi sfidën ndaj Shkumbinit do ta luajë në Skënder Halili. Në ditët e fundit, bardheblutë janë stërvitur në fushë me bar sintetik, dhe kjo ka sjellë jo pak shqetësime për lojtarët të cilët kanë hasur probleme fizike
Featured image of article: Dy stadiumet në kryeqytet i është vendosur “dryni”, Tirana e gjen zgjidhjen në… kompleksin stërvitor Skënder Halili

TIRANË– Futbolli shqiptar pritet të nisë këtë fundjavë me Kupën e Shqipërisë. 2 muaj pa futboll është një kohë relativisht e gjatë dhe në një vend si ky i yni problemet nuk kanë fund. Stadiumi “Selman Stërmasi” ka probleme me fushën, ndërsa “Air Albania” është duke u sistemuar për arsye se në muajin nëntor Kombëtarja do të luajë dy ndeshje kundër Bjellorusisë dhe Kazakistanit për Ligën e Kombeve.

Zgjidhja e vetme është kompleksi stërvitor “Skënder Halili”. Tirana me shumë mundësi sfidën ndaj Shkumbinit do ta luajë në Skënder Halili. Në ditët e fundit, bardheblutë janë stërvitur në fushë me bar sintetik, dhe kjo ka sjellë jo pak shqetësime për lojtarët të cilët kanë hasur probleme fizike.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

E rëndësishme është që Egbo ka në dispozicion të gjithë grupin e futbollistëve me përjashtim të Elton Cale dhe Tirana do të kërkojë ta nisë sezonin me fitore ndaj Kukësit edhe pse fillimisht vëmendja do të jetë te sfida e kësaj të diele ndaj Shkumbinit që do të luhet në orën 13:30.

E.Ç (Dosja.al)

Etiketa:

Shto Koment