Bota

‘E pije ti mor daj’, jepi daja!’/ Po dëgjonin Bes Kallakun dhe Ermal Fejzullahun, dy shqiptarët në Itali e humbasin fare, aksidentohen “live”

Një prej tyre ka filmuar të gjithë ngjarjen, pasi pak përpara incidentit të rinjtë ishin duke dëgjuar muzikë me volum të lartë sipas La Nazione.

ITALI– Dy shqiptarë janë aksidentuar në Itali dhe të gjithë ngjarjen e kanë filmuar live në rrjetet sociale. Ngjarja ka ndodhur në Santa Maria a Monte, ku makina e dy të rinjve ka dalë nga rruga duke përfunduar në një rrethrrotullim.
Një prej tyre ka filmuar të gjithë ngjarjen, pasi pak përpara incidentit të rinjtë ishin duke dëgjuar muzikë me volum të lartë sipas La Nazione.
“Çunat”, thërrasin ata siç dallohet në video, ndërkohë që në sfond është vendosur kënga e Bes Kallakut dhe Ermal Fejzullahut, “Daja”.

Për shkak të lagështisë në rrugë, por ndoshta edhe prej humbjes së përqendrimit të shoferit, makina del nga rruga dhe përfundon pranë një dyqani buke, duke u ndaluar nga disa kangjella. Dy të rinjtë janë lënduar lehtë dhe fatmirësisht ndodhen jashtë rrezikut për jetën, pavarësisht se u dërguan në spital. Karabinierët nisën hetimet për të sqaruar rrethanat e plota të këtij incidenti. Sipas policisë, dy shqiptarët nuk kanë precedentë të mëparshëm penalë.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

(d.adosja.al)

 

Shto Koment