Politike

Dy ‘rebelët’ e Parlamentit Shqiptar! Opozitarët thyejnë rregulloren, ja kush janë deputetët që nuk duan t’ja dinë për COVID-19

Korab Lita dhe Arben Elezi janë dy deputetët që ndryshe nga kolegët e tjerë nuk kanë zgjedhur që të mbajnë maskë.
Featured image of article: Dy ‘rebelët’ e Parlamentit Shqiptar! Opozitarët thyejnë rregulloren, ja kush janë deputetët që nuk duan t’ja dinë për COVID-19 Deputetet e Kuvendit Shqiptar
Përditësuar:

TIRANE– Ditën e sotme ka nisur seanca plenare pas më shumë se 1 muaji shkëputje.

Situata tashmë është totalisht ndryshe për shkak të koronavirusit. Pjestarët e kuvendit duhet të mbajnë distancë nga njëri-tjetri si edhe të vendosin maskën për tu mbrojtur. Mirëpo këtë rregull të fundit nuk e kanë zbatuar të gjithë.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Korab Lita dhe Arben Elezi janë dy deputetët opozitarë që ndryshe nga kolegët e tjerë nuk kanë zgjedhur që të mbajnë maskë.


LAJMI KRYESOR: Rikthehet KUVENDI! Opozita ‘hallin’ tek deti, Rama zotohet: Sa të jem unë, s’ka cënim të interesave kombëtare. Na duhet ligji për presidentin dhe ‘anti-shpifja’

(A.B)/Dosja.al

Shto Koment