Aktualitet

Dy punëtorët ranë dje nga skela, arrestohet pronari i objektit në Lezhë, i zbulohet ndërtimi pa leje

Gjatë verifikimit në vendin e ngjarjes, efektivët kanë konstatuar se godina që po ndërtohej, ku dhe po punonin dy punonjësit, është pa leje. Për pasojë, 62-vjeçari u vu në pranga.
Featured image of article: Dy punëtorët ranë dje nga skela, arrestohet pronari i objektit në Lezhë, i zbulohet ndërtimi pa leje Foto Ilustruese

LEZHË– Një 62-vjeçar me inicialet Gj.D., është vënë në pranga pasi akuzohet për ndërtim pa leje. Sipas njoftimit të Policisë, mësohet se 62-vjeçari është pronari i një godine që po ndërtohet në Lezhë, nga skela e të cilës, ranë dje dy punëtorë.

Gjatë verifikimit në vendin e ngjarjes, efektivët kanë konstatuar se godina që po ndërtohej, ku dhe po punonin dy punonjësit, është pa leje. Për pasojë, 62-vjeçari u vu në pranga.

Njoftimi i policisë: Specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Lezhë bënë arrestimin në flagrancë të shtetasit Gj. D., 62 vjeç, banues në Ishull Lezhë. Ky shtetas ka punësuar për ndërtimin e një objekti banimi, shtetasit I. Rr. dhe S. Rr., banues në Kosovë, të cilët punonin të paregjistruar në objektin që ishte në shkelje të lejes ndërtimore. Paraditen e djeshme, shtetasit I. Rr. dhe R.Sh., duke punuar kanë rënë nga skela dhe kanë marrë dëmtime. Këta shtetas janë dërguar për të marë mjekim në spitalin rajonal Lezhë.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Ngjarja ndodhi një ditë më parë. Imet dhe Skënder Reshaku, 49 dhe 50 vjeç nga Kosova. Sipas të dhënave, dy punëtoret u rrëzuan duke rënë nga një lartësi e konsiderueshme, pasi soleta u shemb në momentin kur po hidhej betoni. Njëri prej tyre ndodhet në gjendje të rëndë.

(f.m/dosja.al)

Shto Koment