Sport

Dy pikë në 5 javë, Apolonia “shkarkon” trajnerin italian Xhovani Kolela

Humbja 6-1 në Laç ka sjellë edhe shkarkimin e trajnerit Xhovani Kolela nga pankina e Apolonisë. Italiani pas takimit me drejtuesit, ka paraqitur dorëheqjen, që është pranuar nga presidenca fierake
Featured image of article: Dy pikë në 5 javë, Apolonia “shkarkon” trajnerin italian Xhovani Kolela
Përditësuar:

FIER – Pas 5 javësh kampionat, skuadra fierake e Apolonisë ka marrë vetëm 2 pikë, pas barazimeve ndaj Bylisit dhe Kastriotit, ndërkohë të bardhejeshilët kanë humbur kundër Vllaznisë, Partizanit dhe Laçit,. Pas kësaj ecurie vjen edhe divorci me trajnerin Kolela, raporton “Panorama Sport”.

Deri në emërimin e trajnerit të ri, skuadrën e Apolonisë do ta drejtojë tekniku Nikolin Çoçlli, pjesë e klubit fierak. Mesa duket, drejtuesit e klubit nuk duan të nxitohen në përzgjedhjen e trajnerit të ri, i cili tani besohet se do të jetë shqiptar.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

B.T (Dosja.al)

 

Shto Koment