Diaspora

Dy oficerët shqiptarë në New York, i shpëtojnë jetën pasagjerit që humbi ndjenjat në taksi

Ditën e djeshme dy oficerët shqiptarë të Policisë në New York, oficer Djonbalaj-Burim Gjonbalaj dhe oficer Serani, i kanë shpëtuar mrekullisht jetën një pasagjeri në taksi menjëherë pasi morën sinjalin nga salla e komandimit.
Featured image of article: Dy oficerët shqiptarë në New York, i shpëtojnë jetën pasagjerit që humbi ndjenjat në taksi Dy policët shqiptarë

SHBA– Qytetari kishte humbur ndjenjat ndërkohë që po lëviste nëpër qytet me një taksi, por dy oficerët shqiptaro-amerikanë, kanë ndërhyrë me masat emergjente duke kryer CPR, metodën e ndihmës shpejtë nga eksperienca e tyre, dhe në këtë mënyrë ia kanë rikthyer frymëmarrjen pasagjerit.

Ndërkohë ky lajm është publikuar edhe nga faqja zyrtare e shoqatës “NYPD Illyrian Society” që përfshin qindra shqiptaro-amerikanë të angazhuar në forcat e rendit dhe të drejtësisë.

Postimi i “NYPD Illyrian Society” ne Twitter

Shumë shqiptarë i kanë uruar për punën dy oficerët në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Ndërkohë kujtojmë se në policinë e Nju Jorkut shërbejnë rreth 250 shqiptarë, të cilët kanë edhe shoqatën e tyre të quajtur “Illyria Society”: Shoqata Amerikane Shqiptare e Policisë Iliriane.

Uniformat blu në New Jersey NJPD, thuhet se janë më shumë se 100 shqiptar pjestarë të NJPD dhe që kanë Shoqatën e Zbatimi të Ligjit “Albanian American Laë Enforcment” të Shtetit New Jersey.

A.C/Dosja.al

Një Koment në “Dy oficerët shqiptarë në New York, i shpëtojnë jetën pasagjerit që humbi ndjenjat në taksi

  1. Atij perkthyesit qe keni aty kot ja jepni rrogen. Tung

Shto Koment