Showbiz

Dy këngëtaret shqiptare, në mesin e artisteve më të dëgjuara në Spotify

Spotify ka publikuar listën e 10 këngëtareve më të klikuara në këtë platformë e në mesin e tyre janë edhe dy këngëtare shqiptare.
Featured image of article: Dy këngëtaret shqiptare, në mesin e artisteve më të dëgjuara në Spotify Bebe, Dua, Rita, Ava

AMERIKE– Artistet shqiptare kanë pushtuar tregun muzikor ndërkombëtar me projekte e hite të shumta, me të cilat kanë zënë vendet e para në listat më të famshme në botë, e një prej tyre është dhe Spotify.
Ky aplikacion ka publikuar listën e 10 këngëtareve më të klikuara në këtë platformë e në mesin e tyre janë edhe dy këngëtare shqiptare.

Dual Lipa dhe Ava Max janë këngëtaret me origjinë shqiptare në mesin e emrave të mëdhenj të muzikës botërore.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Dua Lipa është në vendin e tretë, duke lënë pas emra si Ariana Grande, Beyonce, Lady Gaga apo Rihanna, ndërsa Ava Max mbyll listën në vendin e 10.

instastory- Ava Max

 (A.B)/Dosja.al

Shto Koment