LIVE UPDATES
Aktualitet

Tritol Dukës/ Veliaj s’di armëpushim, padit FSHF. PS: S’duhet politizuar çështja

25 Janar 2022, 07:54 Nga DOSJA
Tritol Dukës/ Veliaj s’di armëpushim, padit FSHF. PS:

DURRËS– Shtëpia e kreut të Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka është ende e rrethuar nga Policia! Pasi një sasi e vogël tritoli iu vu mbrëmë derës së banesës së kreut të FSHF-së, sot ndodhia ka sjellë edhe reagimet e para. I pari dje që komunikoi për mediat ishte Duka, i cili drejtoi gishtin nga kundërshtarët e tij. Ndërkohë që kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj duket se nuk është “zgjuar” më i qetë duke sulmuar sërish Dukën.

Sot në konferencën e zhvilluar për “Sistemin e kontrollit të brendshëm në mirëmenaxhimin e financave publike”, Veliaj deklaroi se UEFA dhe FIFA janë shembulli më i mirë se kush abuzon, del para drejtësisë. Duke e lënë që të kuptohet qartë se për kë e ka. E nuk ka vonuar shumë që të mbajë edhe presimin, duke dorëzuar një padi në Prokurorinë e Tiranës për Ilir Shulkun, me detyrë Sekretar i Përgjithshëm i Federatë Shqiptare të Futbollit dhe Ardian Haçin, me detyrë Sekretar i Përgjithshëm i Shoqatës Rajonale të Futbollit Tiranë. Të dy akuzohen nga Veliaj se kanë manipuluar në bashkëpunim zgjedhjet për Kreun e Shoqatës Rajonale të Futbollit të “Tiranës”, të cilat u zhvilluan dje dhe i fitoi Krenar Alimehmeti.

Ndërsa lidhur me ngjarjen, kreu i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla kërkoi nga institucionet zbardhjen e të vërtetës, por shtoi se nuk duhet politizuar. Edhe pse këtë të fundit si mesazh duhet që t’ja dërgojë kolegut të tij socialist. Teksa palët përplasjen në distancë, Policia ndërkohë vijon nga puna për të gjetur autorin, i cili është kapur tërësisht nga kamerat e sigurisë siç duket edhe në videon e siguruar nga Dosja.al. Megjithatë ende nuk ka një emër dhe as porositësin që donte t’i dërgonte një “mesazh” Dukës. Ai dhe FSHF, janë kryefjala e lajmeve ditët e fundit, kjo për shkak të konfliktit të hapur me kryebashkiakun Erion Veliaj. Ky i fundit nuk lë rast pa e sulmuar, duke mos e kursyer as fjalorin vulgar. Ndërkohë që i premton edhe ndjekje penale nga SPAK, e gjitha e “porositur” nga vetë ai.

Mirëpo dje, gjatë kohës që shpërtheu tritoli, Veliaj ishte në një intervistë dhe e mohoi se kishte lidhje me ngjarjen. Po ashtu, Duka është akuzuar për manipulimin e zgjedhjeve në FSHF e po ashtu edhe për shpërdorim fondesh (2.1 mln dollarë të dhëna nga FIFA për pandeminë) nga Gjykata e Tiranës, ndërsa nga ana tjetër edhe FSHF ka dërguar në Gjykatë një audio të regstruar nga një mbledhje e Veliajt.

ZHVILLIMET ORË PAS ORE:

Ç’nuk la pa thënë në AUDIO+18! Veliaj: Jo ndonjë skandal i madh, fjalor çunash

I veshur me të zeza! FOTO e personit të dyshuar për tritolin te banesa e Dukës

Audio e Veliajt & tritoli te Duka! Balla: Reagimi i kolegut ka qënë shumë mbështetës

Tritoli në banesën e Dukës, Berisha: Akt terrori i klanit Edvin-Olsi Rama

Tritoli në derën e shtëpisë së Armand Dukës, shoqërohen 10 persona

(k.m/dosja.al)

Ndihmës-Sekretarja e Shtetit takoi Alibeajn, ndërsa Paloka deklaroi se ka firmosur peticionin kundër ambasadores Kim. Çfarë do të thotë kjo për PD?

View Results

aktualitet aktualitet armand duka erion veliaj fshf tritol ne shtepine e armand dukes zgjedhjet ne fshf 2022 armand duka erion veliaj fshf tritol ne shtepine e armand dukes zgjedhjet ne fshf 2022

Sondazh

Poll

“Më hodhe në ujë”, policia e gjobiti dhe i bllokoi skafin, momenti kur efektivët rrisin shpejtësinë

“Më hodhe në ujë”, policia e gjobiti dhe i bllokoi skafin, momenti kur efektivët rrisin shpejtësinë

Fluksi në pikat e kalimit kufitar, reagon Policia: Rreth 90 mijë shtetas hynë në vend gjatë 24 orëve

MEGAAKSIONI! Policia operacion antidrogë në Shkodër, Lezhë, Kukës, Krujë, Gjirokastër dhe Dibër

Kakavijë/ Radhë kilometrike për të hyrë në Shqipëri

'O Like, dua t'ja fus njërit, ndihmoje vëllain'/ Gjergj Luca përfshihet në përplasjen PS-PL

Kakavijë/ Radhë kilometrike për të hyrë në Shqipëri, shkak mungesa e sporteleve në palën greke

Aksidentohet traileri me grurë, drithi derdhet në “Tiranë-Durrës”

Meta paralajmëroi qeveri teknike, Berisha zbulon çfarë do ndodhë: Duhen referendumet

Zgjedhjet lokale, Berisha: Do kemi siglën tonë, Rama e ka humbur pak, e di ai se...

Breshëri dhe stuhia bllokuan rrugët e Tiranës, zonat më problematike

Stuhi në Tiranë, shi i rrëmbyer, nis edhe breshëri

"Lustracioni" i Ramës, Berisha: Ai e ankimoi në GJK në 2008, u rrëzua në mënyrë të padrejtë

Stuhi në Tiranë, shi i rrëmbyer, nis edhe breshëri

Në zgjedhjet lokale me61 kandidatë apo do ndahen zonat me Partinë e Lirisë? Ja si përgjigjet Berisha

Aksi Qukës-Qafe Pllocë, Berisha: Ka kaluar çdo afat kohor

DËSHTOI PLANI! Tentoi të arratisej në Greqi, arrestohet autori i vrasjes së Luan Hushit

Sekuestrohen 3 mina me telekomandë në Korçë, vihet në pranga 35-vjeçari nga Lezha

E frikshme në Vlorë, burri gjuan me kallash në prani të fëmijëve pas sherrit me gruan

U plagos për disa ullinj, vdes 55-vjeçari tek Trauma, nuk i mbijetoi dot plumbave

Policia aksion në call Centre

Zjarr në Berat, rrufeja godet shtyllën e tensionit, banorët mbeten pa energji elektrike

I këputi varësen nga qafa qytetares në Golem, arrestohet gjysmë i zhveshur 30-vjeçari

Zjarr në qendren e përpunimit të plehrave në Gjirokastër, policia nuk lejon gazetarët: Mos filmoni

Bllokimi i mjeteve lundruese pas tragjedisë në Himarë, protestë para Policisë së Shtetit

Inceneratorët, PL paraqet fakte të reja: Qeveria ka lënë peng në banka pronat publike

Banda e “skifterëve” i vë armën në kokë 23-vjeçarit për t’i grabitur paratë dhe biçikletën

Zjarr në“Malin e Bardhë”,banorët nisin aksionin para zjarrfikësve,shuajnë flakët me mjete rrethanore

Digjen pyjet në Mat! Aktivizohet një tjetër vatër zjarri, në Ulëz dhe Baz

Rreth 1 ton drogë në tre skafe, ja SKEMA që përdorën trafikantët për të 'mashtruar' radarët

Megaoperacioni antidrogë në Vlorë, policia jep detaje: U kap në ujërat italiane, kapëm 992kg kanabis

Turizmi në Shqipëri, Berisha konferencë urgjente: Kam 2 propozime, fokus tek transporti

E RËNDË! Përplasen dy makina pranë Kallmetit, 7 të plagosur, mes tyre dhe fëmijë

Tragjedia e Himarës, Policia aksion në bregdet, në 'shënjestër' dhjetëra 'Jet ski', gomone dhe skafe

Përfshihet nga flakët “Golfi” tek “Zogu i Zi”, shkak problemet teknike

Kulla e vrojtimit bosh...në Potam mungon roja bregdetare, pushuesit në mëshirë të fatit

Dita e tretë e protestave në Vlorë/ Pronarët e skafeve dhe gomoneve: Na lini të lundrojmë

8 kg kanabis, në makinë iu gjet edhe një kallashnikov! Arrestohen 3 të rinj në Tropojë

Bllokohen dy turistë gjermanë në Tropojë, përfundojnë në spital

Aktivizohet një vatër zjarri në Sarandë, digjet ullishtja

Sali Berisha: Ilir Meta është opozitar i vërtetë, do të bashkërendojmë aksionin

Çuçi pranon shoqatën e velierave: E kam krijuar me miq pasionantë, s'kam biznes

Bosh plazhi i Livadhit në Himarë, sezoni i verës dështim në Shqipëri

PARALAJMËRIMI/ Berisha-Ramës: Bëj ç’të duash, e ke kohën e numëruar!

Afera e Portit të Durrësit/ Berisha: Mos bini pre, mos blini apartamente

Tragjedia në Himarë/ Berisha: Janë zhdukur kamerat që kanë filmuar skenën e aksidentit

Meta: Do vendosë sovrani, do shikoni pastaj politikanët do bëjnë më si të fortë?

Meta i bën premtimin Ramës: Do përfundosh nën këmbët e popullit të lirisë!

Meta i del në krah Berishës: PD është një dhe vetëm një, koha e përgjumjes ka mbaruar

Begaj s'ka reaguar për tragjedinë e Himarës/ Meta: Nuk është etike ta komentoj, Çuçi të ketë turp

Ilir Meta: Iniciative ligjore në Kuvend për të garantuar indeksimin e pagave