Aktualitet

Nuk iu bind urdhërit të Policisë dhe dëmtoi me “Land Rover-in” traun e portit, arrestohet 39-vjeçari i dehur në Durrës

Është arrestuar 39-vjeçar me iniciale A.Ll, i cili ishte në gjendje të dehur.
Featured image of article: Nuk iu bind urdhërit të Policisë dhe dëmtoi me “Land Rover-in” traun e portit, arrestohet 39-vjeçari i dehur në Durrës Arrestim

Durrës- Në prangat e Policisë së Durrësit ka rënë një 39-vjeçar me iniciale A.Ll pasi ka drejtuar në gjendje të dehur makinën e tij tip  ‘Land Rover”. Sipas Policisë 39-vjeçari nuk i ka ndaluar shërbimit të sigurisë portuale dhe se mjetin e tij ka dëmtuar  traun e hyrjes në Portin e Durrësit.

Njoftimi i Policisë:

Kundërshtoi punonjësit e sigurisë portuale, arrestohet në flagrancë një 39-vjeçar. Specialistët e qarkullimit rrugor në Drejtorinë Vendore Durrës, në vijim të punës për ndëshkimin e drejtuesve që drejtojnë mjetin në gjendje të dehur, arrestuan në flagrancë shtetasin:

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

A. Ll., 39 vjeç, banues në Qerret, Durrës.

Ky shtetas, gjatë orëve të para të mëngjesit të sotëm, duke drejtuar në gjendje të dehur mjetin tip “Land Rover”, në P. K. K., Durrës, nuk i ka ndaluar shërbimit të sigurisë portuale duke dëmtuar traun e hyrjes.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës, për veprat penale “Drejtimi i automjeteve në mënyrë të parregullt”, “Kundërshtim i punonjësit që kryen detyrë shtetërore” dhe “Shkatërrim prone”.

J.V/Dosja.al

Shto Koment