Politike

DURRËS dhe TIRANË, dalin rezultatet paraprake, si është situata në dy qarqet kryesore në vend

Ndërsa në Durrës, situata paraqutet krejt ndryshe. Aty procesi i numërimit ka nisur me më shumë se katër orë vonesë, por deri më tani kryesor PS-ja.
Featured image of article: DURRËS dhe TIRANË, dalin rezultatet paraprake, si është situata në dy qarqet kryesore në vend Pamje nga procesi i numrimit

TIRANË– Në Tiranë janë numëruar 100 kuti votimi nga 1243 që janë në tota, ku kryeson Partia Socialiste. PS-ja ka 16 miëj e 909 vota dhe ndiqet nga Partia Demokratike me 10 mijë e 907 vota.

Në vend të tretë renditet LSI me 1877 vota, ndërsa në vend të katërt renditet PSD me 870 vota. Ndërsa në Durrës, situata paraqutet krejt ndryshe. Aty procesi i numërimit ka nisur me më shumë se katër orë vonesë, por deri më tani kryesor PS-ja.

Partia Socialiste është në avantazh me 1092 vota. Në vend të dytë është Partia Demokratike me 459 vota, ndërsa LSI ka marrë vetëm 25 vota. Në durrës janë gjithsej 481 qendra votimi por janë numëruar vetëm 7 prej tyre.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

LAJM KRYESOR: HAP PAS HAPI/ Numërohen 9% e kutive në vend! PS-ja ngjyros treçerekun e Shqipërisë, PD-LSI prijnë në Veri, Tom Doshi ‘lëshon karrigen’ në mënyrë të papritur: KQZ të më zëvendësojë

(f.m/Dosja.al)

Shto Koment