Aktualitet

I dënuar me 6 vite burg për drogë, arrestohet 39-vjeçari në Durrës, do të ekstradohet drejt Italisë (Emri)

Sipas njoftimit zyrtar, 39-vjeçari i identifikuar si Genci Maksuti, rezulton i shpallur në kërkim, pasi Gjykata e Romës/Itali, në vitin 2018 e ka dënuar me 6 vjet e 6 muaj, për kryerjen e veprës penale të “Trafikim i lëndëve narkotike”.
Featured image of article: I dënuar me 6 vite burg për drogë, arrestohet 39-vjeçari në Durrës, do të ekstradohet drejt Italisë (Emri) Foto ilustruese
Përditësuar:

DURRËS– Një 39-vjeçar ka rënë në prangat e policisë së Durrësit, pasi ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar.

Sipas njoftimit zyrtar, 39-vjeçari i identifikuar si Genci Maksuti, rezulton i shpallur në kërkim, pasi Gjykata e Romës/Itali, në vitin 2018 e ka dënuar me 6 vjet e 6 muaj, për kryerjen e veprës penale të “Trafikim i lëndëve narkotike”.

Tashmë, Maksuti do të ekstradohet drejt Italisë, për të përfunduar dënimin e tij.  Arrestimi i 39-vjeçarit, u bë nga Interpol Tirana, në bashkëpunim me Interpol Romën.

Njoftimi i policisë Durrës

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Kapet dhe arrestohet me qëllim ekstradimi drejt Italisë, 39-vjeçari i dënuar për trafikim të lëndëve narkotike. Gjatë 4-mujorit të parë të vitit 2020, nga DVP Durrës, në bashkëpunim me Interpol Tirana janë kapur edhe 4 persona të tjerë të shpallur në kërkim ndërkombëtar.

Në vijim të operacioneve të njëpasnjëshme të zhvilluara nga Drejtoria Vendore e Policisë Durrës për kapjen e personave të shpallur në kërkim, specialistët për Hetimin e Trafiqeve dhe Narkotikëve në Drejtorinë Vendore të Policisë Durrës, në bashkëpunim me Interpol Tirana, në bazë të informacioneve të siguruara në rrugë operative, kapën dhe ndaluan një tjetër shtetas të shpallur në kërkim ndërkombëtar, konkretisht shtetasin Genci Maksuti, 39 vjeç, banues në Durrës.

Ky shtetas ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Interpol Roma/Itali, pasi Gjykata e Romës/Itali, në vitin 2018 e ka dënuar me 6 vjet e 6 muaj, për kryerjen e veprës penale të “Trafikim i lëndëve narkotike”. Interpol Tirana, në bashkëpunim me Interpol Romën, po vijon procedurat për ekstradimin e këtij shtetasi drejt Italisë.

(f.m/dosja.al)

Shto Koment